
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 43 pF |
| Tolerance | 10 % |
| Height - Seated (Max) | 0.55 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | NP0 |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 50 V |
| RoHS | Compliant |
Stock: 2081
Distributors
pcbx
Unit Price$0.00691
Ext.Price$0.00691
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.00691 | $0.00691 |
| 10 | $0.00547 | $0.05470 |
| 50 | $0.00483 | $0.24150 |
| 100 | $0.00427 | $0.42700 |
| 500 | $0.00388 | $1.94000 |
| 1000 | $0.00369 | $3.69000 |
